Olga Marková: Práce je součást života a musí vás těšit

Rozhovor s Olgou Markovou, junior manažerkou společnosti Favour Finance.

Olgo, v uplynulém roce 2018 jsi dosáhla mimořádných úspěchů v oblasti investic. Jaký je tvůj osobní postoj k investicím? Proč by měli klienti investovat své úspory?

Investice vnímám jako samozřejmou součást finančního portfolia klienta. Vždy ale dbám na to, aby peníze byly rozloženy do více oblastí peněžního trhu s ohledem na citlivost klienta vůči riziku a jeho výši příjmu. Investice mají sloužit na zhodnocení a pokrýt inflační propad. Nastavuji je vždy klientovi tzv. na tělo, každý investor je jiný.

Vybudovala jsi vlastní poradenské centrum v Dobrušce. Jaká byla tvá očekávání? Je pro tebe důležité mít vlastní zázemí?

Dobruška je krásné městečko, ale patří mezi regiony, které jsou hodně konzervativní. Z hlediska investorů není moc silná, vnímám ji jako prostor pro osvětu. Vlastní zázemí je pro mě velice důležité. Kancelář o Vás vypovídá, klient si tam tvoří první dojem. Je velký rozdíl přivítat klienty v příjemném prostředí kanceláře, ve které jim poskytnete soukromí, lépe se tam cítí, než někde například v restauraci či kavárně. Jsem na svou kancelář pyšná.

Jak dlouho se v oblasti financí pohybuješ?

V oblasti financí se pohybuji v podstatě již od střední školy. Pak jsem se na čas věnovala informačním technologiím a znovu jsem se k financím vrátila naplno v roce 2008, kdy jsem začala podnikat. Tedy přes deset let.

Pozoruješ v této oblasti nějaký vývoj či trend, jakým směrem se ubírá a posouvá?

Samozřejmě je v oblasti financí spousta změn a novinek napříč trhem, doba si to žádá. Dnes je trh otevřen i drobným investorům, takže zhodnocovat svoje úspory může již běžná domácnost. To vnímám velmi pozitivně. Je třeba si ovšem uvědomit, že život není jen o investicích, je potřeba dbát i na řádné zajištění. I to je potřeba klienty učit.

Jak vnímáš svoji činnost finančního poradce ve společnosti Favour Finance?

Ve společnosti Favour Finance pracuji již dva roky. Velmi mi vyhovuje filozofie společnosti, plně se s ní ztotožňuji – a to je „klient na prvním místě“. Klient musí vědět, že on je ten nejdůležitější. Beru tuto práci jako poslání a pomáhám lidem bohatnout. V této společnosti mi opravdu práce dává smysl. Dále oceňuji propracovaný systém vzdělávání, který našim poradcům zajišťuje potřebné informace a požadovanou úroveň vzdělání, abychom mohli pracovat s profesionální péčí. Navíc se tu sešla skvělá parta lidí, kteří jsou stejně naladěni.

Máš nějaké krédo či heslo, kterým se řídíš v pracovním i osobním životě?

Já v podstatě ani moc nerozlišuju pracovní a osobní život. Práce je život. A musí člověka těšit. Když jsem spokojená v práci, jsem i v životě a naopak. A čím se řídím? Rozhodně nezůstat stát na místě a každou příležitost beru jako výzvu a možnost posouvat se vpřed.

Prozradíš nám tvé další plány ohledně svého pracovního rozvoje?

Rozhodně dostat do povědomí společnost Favour Finance a naší práci co nejširšímu okruhu klientů. Pokračovat v budování poradenského centra a předávat svoje zkušenosti svým novým kolegům či kolegyním.

Olgo moc děkuji za rozhovor a přeji mnoho pracovních i osobních úspěchů.