Naďa Krucká: Měníme lidem životy a učíme je pozitivnímu přístupu k penězům

Rozhovor s Naďou Kruckou, finanční poradkyní společnosti Favour Finance.

Naďo, jak dlouho se pohybujete v oblasti finančního poradenství?

Ve financích se pohybuji už od školy, jen z trochu jiného úhlu. Téměř dvacet let jsem byla zaměstnaná jako finanční účetní ve společnostech působících v automobilovém průmyslu. Finanční poradenství je pro mě novinkou a oblastí, o které jsem nikdy ani nepřemýšlela. Mé zkušenosti s finančními poradci nebyly zrovna pozitivní.

Co stálo za vaším rozhodnutím začít pracovat pod hlavičkou společnosti Favour Finance?

Zcela upřímně to byla majitelka společnosti Šárka Mejstříková. Známe se delší čas a já souzním s jejím osobnostním nastavením a životními hodnotami. Když jsem stála na profesní křižovatce a rozhodovala se, co dál, bylo pro mě úplně přirozené oslovit ji a poptat spolupráci s ní. Lákala mě představa, že by bylo úžasné nalézt společnou cestu, propojit a rozvíjet naše znalosti a zkušenosti.

Propojování a seberozvoj jsou zásadní nadstavbou ve firmě. My z Favour Finance se rádi nazýváme finančními terapeuty, protože to je mnohem výstižnější pojmenování toho, čím se cítíme být. Když jsem absolvovala vstupní akademii a porozuměla celé filozofii společnosti, bylo to moje hlavní potvrzení toho, že jsem na správném místě. 

Druhé potvrzení přišlo, když jsem se sama stala klientem Favour Finance. V našich rodinných financích se rozprostřel klid, jistota a radost. Pochopili jsme, že nám bylo předáno „zlato" a know how, které funguje. 

V oboru jste v podstatě nováčkem. Musíte se rychle učit a růst. Kde berete motivaci?

Seberozvoj a vzdělávání jsou přirozenou součástí mého života. Moje motivace je přesvědčení, že pomáhám klientům k lepšímu životu. K hojnosti a prosperitě. K tomu, aby chápali, že realitu si tvoříme v životě sami, a to i finanční. Mojí motivací je moje přirozená touha nabídnout lidem ze sebe to nejlepší. Výsledky, které potom vidím, mi přináší obrovské uspokojení. Služba lidem je krásné poslání. 

Máte nějaký recept na výběr vašich klientů?

V podstatě jsem tu s vděčností pro kohokoliv, kdo mé služby v oboru financí může využít. A to je, přiznejme si, dnes naprosto každý. To, co rozhoduje o naší společné cestě, je pak touha klienta pracovat na sobě, dělat změny a žít v přirozené hojnosti. Zní to velmi hezky, ale je velké procento lidí, kteří se změn bojí a neradi odbočují z vyšlapané cesty, i když mají dlouhodobou zkušenost, že nikam nevede. Ráda vše vysvětlím a poskytnu návod, ale to rozhodnutí je na každém z nás a musíme opravdu chtít. Pak to má smysl. Spolupráce je pak radostná a naplňující pro obě strany.

Jaká je podle vás budoucnost finančního poradenství a financí obecně?

Finance tu s námi budou vždy a já věřím, že náš obor bude uchopen i v jiných finančně-poradenských společnostech podobným způsobem. Zatím jsme na trhu skutečným unikátem, protože v současné době nabízíme nadstandard, který jinde nenajdete. Měníme lidem životy. Naše činnost není jen o nastavení finančních produktů, ale celkově o myšlení a pozitivnímu přístupu k penězům. Já jsem byla vždycky náročná k sobě i druhým, a Favour Finance předčil mou představu toho, jak by mělo finanční poradenství vypadat. Jsem opravdu šťastná, že jsem součástí týmu. 

Máte nějakou vizi, kam byste se vy osobně ráda v této oblasti posunula?

Ráda bych pořádala vzdělávací kurzy, workshopy a zajímavé výukové přednášky o finanční gramotnosti. Moje vize se vlastně pomalu naplňuje úplně přirozeně, protože Favour Finance ji obsahuje. Jsem tam, kde mám být!

Finanční terapeut - co pro vás tento termín znamená? Cítíte se být pro své klienty finančním terapeutem?

Ano, rozhodně se cítím být finančním terapeutem. Finanční terapeut vás vyslechne, dokáže vás nacítit, rozklíčovat vaše potřeby a to i ve chvíli, kdy je sami ještě nedokážete pojmenovat. Společně s vámi sepíše vaše touhy, cíle a sny. Finanční terapeut analyzuje veškeré vaše finanční prostředky. Vymyslí pro vás tu nejlepší strategii společně s dalšími firemními experty tak, aby se váš život změnil k lepšímu a v oblasti financí vás již nikdy nic nepřekvapilo. Pomůže vám přenastavit myšlení na hojnost a naučí vás vaše peníze milovat. Jediné, co je třeba od vás, je touha a vášeň pro tento seberozvoj. A nezřídka kdy se stává, že vás tato zdánlivě ryze finanční proměna inspiruje k tomu, že její hodnoty a zásady využijete i v dalších oblastech života. Protože hlavním úkolem každého opravdového terapeuta je pomoci vám odstranit všechno, co vás odděluje od reality toho, čím už přirozeně jste a co už v hloubi duše víte. Bytostí žijící v lásce, souladu, klidu, hojnosti a štěstí. 

Děkuji za rozhovor Naďo a přeji mnoho úspěchů v osobním i pracovním životě.