Lenka Maršálková: Poslání Favour Finance souzní s mým vnitřním nastavením

Rozhovor s Lenkou Maršálkovou, samostatnou finanční poradkyní společnosti Favour Finance.

Lenko, několik let jste působila ve společnosti Fincentrum.
Můžete nám říct, proč jste se rozhodla odejít a jaká byla
motivace pro spolupráci s Favour Finance?

Ve Fincentru jsem před téměř 6 lety s financemi začínala. Byla jsem nováček, Fincentru jsem vděčná za vše. Od počátku mě finance nesmírně baví a vůbec je nevnímám jako práci. Poradenství v oblasti financí je pro mě možnost se každý den věnovat tomu, co mě zajímá a baví. Postupem času jsem v péči o své klienty začala hledat hlubší smysl a právě ten jsem našla tady. Favour Finance mi blíže představil Ondřej Masopust, který mi následně nabídl možnost úžasné spolupráce a já jsem za to vděčná. Svým přístupem ke klientům, a také k nám spolupracovníkům, je tahle finančně-poradenská a současně seberozvojová společnost skutečně jedinečná. Poslání  Favour Finance naprosto souzní s mým nastavením a mým přístupem ke klientům. Vím, že jsem na správném místě.

Co vám tato životní změna přinesla či naopak vzala?

Postupem let změny vnímám jako krok dopředu, který člověk prostě udělat musí, pokud se chce posunout. Neumím dlouho stát na místě a chtít být jinde, ale i přesto mi rozhodování trvá. Když změnu ale udělám, už nekoukám dozadu, ale snažím se žít tady a teď. Změna mně přinesla a hlavně stále přináší mnohé – nové pracovní možnosti, odborné znalosti, zkušenosti, daleko větší časovou efektivitu, neskutečnou energii a zároveň úžasný klid, vyrovnanost a mnoho dalšího. A v neposlední řadě bych chtěla zmínit úžasný tým v čele s Šárkou Mejstříkovou, který ve Favour Finance máme. To je také něco, co není samozřejmostí, na každé setkání se velmi těším.

Jakým směrem chcete do budoucna jít? Ryze poradenským nebo vás
láká i manažerská cesta a tvoření vlastního týmu?

Do současné doby jsem šla ryze poradenskou cestou. O manažerské cestě jsem pouze přemýšlela, ale dlouho jsem to tak necítila. Vše má svůj čas a děje se prostě tak, jak má. Najednou jsem začala vnímat, že mám chuť předávat dál své zkušenosti a energii, posouvat dál sebe i své spolupracovníky a že chci tímto směrem jít. V tu chvíli přišla i úžasná kolegyně Ivetka a díky ní se před námi otevírá nová cesta, ze které mám velkou radost.

Jaké jsou hlavní hodnoty ovlivňující vaší práci?

Učím klienty pečovat o své finance tak, aby mohli žít bohatší a hodnotnější život a naučili se mít své finance rádi.  Abychom toho mohli společně skutečně dosáhnout, musí být náš vztah založený na vzájemné důvěře, otevřenosti v každé situaci, férovosti a čestnosti. Velmi důležitá je pro mě také kvalita mé práce, vzdělávání, individuální přístup ke každému klientovi a následné péče, servis.

V čem je vaše specializace? Kam míříte?

Nemám vyhraněné odvětví financí, na které se specializuji. Řekla bych, že se specializuji na klienta – na jeho individuální potřeby, přání, cíle a sny. Při svých setkáních s klienty neřeším jen záležitosti finanční, ale v podstatě život jako takový. Ono všechno souvisí se vším a to mě na tom také baví. Do budoucna bych chtěla vybudovat tým stejně naladěných spolupracovníků, který bude pečovat o spokojené klienty – tam mířím.

Máte nějakou vizi, co byste po sobě ráda zanechala? Čím chcete
obohatit tento svět?

Mojí největší vizí je žít a prožívat život šťastně, radovat se z každého dne, užívat si přítomnost, nezabývat se hloupostmi, láskyplně se chovat k druhým lidem a také k sobě (tím mám na mysli skutečnou sebelásku, nikoliv egoismus) a obklopovat se podobně laděnými lidmi. Vzniká pak úžasná energie, která prostě nabíjí. Tohle vše předávám také svojí dceři Kristýnce, za kterou jsem nepopsatelně vděčná, ta je mým největším učitelem.

Děkuji za rozhovor Lenko a přeji mnoho úspěchů v osobním i pracovním životě.