Martina Frýdová: Dobře a kvalitně odvedená práce je vypovídající

Rozhovor s novou manažerkou společnosti Favour Finance Martinou Frýdovou nejen o tom, jakým způsobem vnímá smysl práce finančního poradce.

Martino, právě jste nově dosáhla pozice Manažera. Co konkrétně to pro Vás nyní i do budoucna znamená?

Je to pro mě změna a vnímám ji pozitivně. Dlouho jsem byla jednotlivec a moc jsem o týmu nepřemýšlela. Nedovedla jsem si představit, kde na to budu brát čas a jak to skloubím s vlastní poradenskou prací a soukromým životem. Teď vím, že když se chce, všechno jde. A důležité je, že mě to baví. Učí mě to s časem lépe hospodařit. Do budoucna? Pokud můžu něco dál někomu předat, ráda to udělám. Více kolegů, větší zábava. ????

Jak dlouho se finančnímu poradenství věnujete?

Od dubna 2012.

Proč jste se rozhodla v životě věnovat právě finančnímu poradenství?

Přivedla mě k tomu kamarádka z dětství. Chtěla jsem to zkusit. Bylo mi 21 let, končila jsem zrovna v prvním zaměstnání a měla jsem rozjednanou novou práci na poloviční úvazek, tak mi přišlo zajímavé to zkombinovat. Pokud to bude kamarádka a bývalý zaměstnavatel číst, děkuji Vám. ????

Proč jste se rozhodla pracovat ve společnost Favour Finance?

Potřebuji dýchat a tady můžu. Líbí se mi filozofie, myšlenka, komplexnost, marketing – barvy. Je to o nastavení a dodržování vzájemných pravidel. Jak pracovních, tak lidských. Myslím, že člověk by měl vědět, co se děje i „vedle“, aby měl střízlivý pohled na věc a dokázal to náležitě ocenit.

Jaký je Váš příběh ve společnosti Favour Finance

Pro mě osobně velmi obohacující, po všech směrech. Pracovně, lidsky, znalostně, týmově. Už například zmíněná změna z jednotlivce na práci s „vlastním“ kolektivem.

Na finanční poradenství se nahlíží mnoha směry. Jaký je ten Váš? Prozradíte nám hodnoty, které jako finanční poradce vyznáváte?

Můj směr je pozitivní. Je to vždy o lidech. Jako všechna povolání a řemesla. Vypovídající je, když po Vás zůstane dobře a kvalitně odvedená práce. Maminka vždycky říkávala „pověst máme jenom jednu“.

Máte nějaký příběh z řad Vašich klientů, o který byste se chtěla podělit? (Např. pomoc s bydlením, vyřešení tíživé fin. situace apod.)

Z příběhů klientů mám radost. Vždy je krásné sledovat, když si klienti odemknou svojí novou nemovitost. Když mi poté pošlou fotku klíčů před domem, pozvou mě na návštěvu či ukazují fotky, jak staví či rekonstruují, dává to mé práci o to větší smysl.

Pak jsou i ty příběhy, kde se musí něco stát, aby práce finančního poradce „zafungovala“. Například velké plnění na majetku jsem měla 1,5 mil. Kč a klientovi to pomohlo.

Naším úkolem je i kvalitně krýt zdraví, životní standard, kdy můžete klientovi a jeho rodině opravdu pomoci v nelehké životní situaci. Buďme za své zdraví každý den vděční.

Nově Vás v brzké době čeká mateřská role. Jak se na toto období připravujete?

Čím víc se to blíží, tím víc se těším. Jsou to úplně nové pocity, emoce, už teď i nesmírná láska a bude to nový životní směr. Je to hodnota a zázrak přírody, slovy někdy nepopsatelné. Mám vedle sebe nejlepšího muže, budoucího tátu a spolu to zvládneme, jak nejlépe budeme umět a těšíme se na to.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů v osobním i pracovním životě.