Ing. Kateřina Dušková: Rok 2018 byl plný výzev

Rozhovor s Ing. Kateřinou Duškovou, senior poradkyní společnosti Favour Finance.

Katko, na výročním kongresu v únoru jsi získala ocenění Skokan roku 2018. Považuješ tedy rok 2018 z tvého pohledu za úspěšný? Jak bys ho popsala svými slovy?

Přiznám se, že to bylo milé překvapení a určitě mi udělalo radost. Rok 2018 byl plný nových věcí a výzev, a jedna z toho byla právě moje nová práce, která mě baví. Takže ano, z mého pohledu to byl úspěšný rok. Mám ráda výzvy a ty mi přesně toto umožňují, mohu pomáhat lidem měnit životy a to je opravdu příjemný a hřejivý pocit.

Ve společnosti Favour Finance jsi od konce roku 2017 a tedy za relativně krátkou dobu jsi dosáhla dílčích úspěchů. Kde nacházíš motivaci?

Vidíš, mně to přijde už mnohem déle! Ale ano, nastoupila jsem koncem roku 2017, když bylo synovi půl roku. Vždycky jsem ráda pracovala, a když jsem byla doma se synem, práce mi začala chybět. Pak se objevila moje kamarádka Martina a nabídla mi možnost dělat tuto práci. Svět financí mi byl vždy blízký, finance jsem studovala a již jako malá holka jsem říkala, že „chci být bankovní úřednice jako táta". Být nezávislý finanční poradce je ohromně zodpovědná práce a myslím si, že člověk musí mít už něco prožitého, aby se zodpovědným postupně stal. Přesně toto období nastalo u mě po narození prvního dítěte. Proto jsem nabídku s pokorou přijala. Zároveň jsem věděla, že budu pánem svého času, nikdo mi nebude nic vnucovat a budu se moci řídit svým instinktem. To většina zaměstnání neumožňuje.  Chtěla jsem dělat něco, co mě bude naplňovat, ale nebude mi to ubírat příliš z času, který chci trávit se synem. A právě on je mou největší motivací – chci být dobrá máma, která myslí na zadní vrátka.  To učím i své klienty.

Jaká byla tvoje práce před nástupem do Favour Finance?

Před nástupem do firmy jsem pracovala jako manažerka veletrhů v Letňanech.

Co tě přimělo ke změně?

Právě nová životní role mámy. Chci mít dostatek času pro svou rodinu, chci být se svým synem, věnovat se mu a zároveň se chci sama realizovat ve své práci. A tak to právě teď je.

Pro ženu, která je zároveň maminkou, není mnohdy jednoduché skloubit rodinný a pracovní život. Máš na to nějaký recept?

Na tohle recept asi není. Někdy je to lepší a někdy horší, najít správnou hranici mezi rodinným a pracovním životem je vždy těžké. A pokud máš malé dítě, tak je to ještě trošku těžší. Když člověk najde zlatý střed, zvládnout se to dá.  Já mám také štěstí v tom, že mi s hlídáním pomáhá rodina, což je velké plus. Bez nich bych to asi opravdu nezvládla. Nebudu ale lhát, jsou rána, kdy přiběhnu do práce na poslední chvíli, protože náš chlapeček ráno prostě nechtěl spolupracovat.

Takhle to funguje už od mého nástupu do Favour Finance a do září to tak snad fungovat bude. Otázkou je, jaké to bude potom. V září  totiž čekáme další přírůstek do rodiny, tak uvidíme.

Popsala bys, jak vypadá tvůj typický pracovní den/týden?

Každý týden jsem v kanceláři jeden až dva dny, po zbytek týdne pracuji z domova, a to po chvílích, ve kterých mám maminkovskou pauzu – malý  spí nebo si sám hraje. Většinu volného času jsem se synem, jezdíme po výletech, hrajeme si. Před rokem jsme se nastěhovali do nového domu, takže je pořád spousta práce, s manželem stále budujeme a budujeme. Myslím si, že funguji jako každá jiná máma, která má rodinu, domácnost a k tomu ještě práci.

Jaké jsou tvoje další mety a cíle, které máš před sebou?

Hlavní meta je porodit další zdravé dítě a naučit se spolu všichni v klidu a harmonii žít jako soudržná rodina. To bude asi to, co budu řešit do konce tohoto roku. Než odejdu na mateřskou dovolenou, určitě bych ráda dál pracovala tak, jak pracuji teď. A třeba stihnu i předat svoje zkušenosti a zanícení do této  práce někomu dalšímu. Uvidíme. A rok 2020? Opět budu hledat rovnováhu v čase mezi rodinou a prací.

Katko děkuji za rozhovor a přeji mnoho pracovních i osobních úspěchů.