Ondřej Masopust: Svoji práci finančního poradce vnímám jako poslání

Rozhovor s Ondřejem Masopustem, samostatným finančním poradcem společnosti Favour Finance.

Ondro, jaká byla tvoje cesta k finančnímu poradenství?

Cesta k finančnímu poradenství u mě byla krátká a jasná. Před 10-ti lety mne oslovil kamarád s finančním plánem. Já tehdy pracoval jako státní zaměstnanec a procházel jsem fází změny. Už mi má práce nedávala smysl. Když jsem viděl ten úžasný nástroj (Finanční analýzu), tak jsem záhy pochopil, že právě toto je mé poslání. Tudíž jsem při druhé schůzce s mým kamarádem poradcem požádal o telefonní číslo na jeho manažera a tím začala moje cesta finančním poradenstvím.

Musel jsi překonávat nějaké překážky či udělat změny ve svém životě?

Neřekl bych překážky, spíše zdolávat výzvy a to  mne dodnes maximálně baví. Změn v souvislosti s poradenstvím jsem udělal spousty, to je na menší příručku. Zásadní byly spojeny s mým vnímáním světa a rodinou. Každá změna mne vždy katapultovala o mnoho úrovní výše. Za to jsem nesmírně rád, i když to bylo občas v danou chvíli bolestivé. Ovšem neměnil bych.

Vybudoval jsi vlastní poradenské centrum v Liberci. Je pro tebe vlastní zázemí pro práci důležité? Proč?

Ano, vybudoval a je to pro mne jeden ze základní stavebních kamenů celé mé práce. Z mého pohledu je zázemí vždy nedílnou součástí profesionálního a životního růstu. Pokud si dokážeme vytvořit vlastní, tak se stane naším obrazem, který silně vnímají nejen klienti, ale i kolegové. Přiznám se, že až na pár výjimek za svými klienty už hezkých pár let nejezdím. Většinu vítám v našich prostorách v centru Liberce, kde se společně cítíme skvěle a pak nám vše jde od ruky.

Jak vnímáš práci a vztah s tvými klienty?

Mé vnímání je dnes už tak daleko, že i když hovořím o práci, tak tím dnes vlastně myslím poslání, a to je z mého pohledu velký rozdíl. Jednou přijde moment, kdy se s prodejce produktů stanete skutečným poradcem a to je podle mne ono poslání. Tudíž i vztahy s klienty začnou být jiné. Vše je najednou v dokonalé rovnováze, vzniká rovnocenný a energeticky silný vztah. Což vede na obě strany k maximální efektivitě.

Co tě nabíjí a čím si udržuješ svůj pozitivní a proklientský přístup?

Absolutně mne nabíjí energie mých klientů, se kterými společně vytváříme velké hodnoty, kde je velice důležitá zpětná vazba z obou stran. Tím si neudržuji, nýbrž neustále posiluji svůj pozitivní a proklientský přístup. Dává mi to totiž SMYSL.

Chystáš se vybudovat svůj vlastní tým. Co tě přimělo k tomuto rozhodnutí?

S budováním týmu jsem již začal. Po delší pauze, během které jsem se učil vnímat sám sebe, to přišlo. Touha předávat mé vlastní zkušenosti dál a tím ukázat možnou a podobnou cestu, po které se dá nejen jít, nýbrž doslova i letět.

Jak bys popsal poradce, které chceš mít ve svém týmu?

U mne to není o tom, koho chci já, je to o lidech, kteří chtějí mne. V tu chvíli budu společně pracovat s lidmi, se kterými nám to dává smysl. Tudíž, pojďte mne poznat J.

Máš nějaké další pracovní plány?

Plán je jasný, společně vytvořit smysluplné zázemí pro klienty a další kolegy. S tím souvisejí ty menší plány, kterých mám na dvě stránky v mém visionbooku.

Co nějaké koníčky? Zbývá ti volný čas na aktivní či pasivní odpočinek?

Mým současným největším koníčkem jsou mé 4 děti, se kterými dělám vše, co mne moc baví. S chlapci hraji a trénuji hokej, společně s děvčaty všichni hrajeme golf. Já pak ještě hraji tenis a celkově mne neskutečně sport a pohyb obecně naplňuje. Rád také vařím a investuji do vlastního rozvoje. Většinu času odpočívám aktivně, na pasivní odpočinek mám ještě pár světelných let čas J.