Martina Kůtová: Nyní mám úžasnou příležitost pomáhat a podporovat své okolí

Rozhovor s Martinou Kůtovou, oblastní ředitelkou společnosti Favour Finance.

Martino, v březnu jste otevřela nové poradenské centrum v Libáni. Jak vás tato myšlenka napadla?

Již krásných 11 let mám poradenské centrum v Jičíně a delší dobu jsem si pohrávala s myšlenkou, jak zjednodušit přístup k finančním službám i mimo Jičínsko. V Libáni jsem prožila dětství, mám zde přátele, bývalé spolužáky a klienty. Při pravidelné návštěvě jsem si uvědomila, že místní nemají kam ve svém bydlišti zajít, aby mohli vyřešit např. povinné ručení, pojištění a další. Naproti tomu my jsme v přímém spojení s pojišťovnami, bankami, i úřady. Proto dokážeme nezávisle porovnat služby všech institucí, vybrat pro klienta ideální variantu a vše za něj vyřídit a v čase hlídat.

Jak bylo těžké a co vše předcházelo úspěšnému otevření takového centra?

Každý, kdo rekonstruoval, ví, jak je náročné uvést prostor k životu. Zde, kromě stavebních úprav, bylo nutné zařídit personál a procesní věci. Výhodou mé práce je propojování lidí, příležitostí a díky spolupráci s mými klienty se podařilo pobočku otevřít v rekordním čase. Tímto bych z celého srdce a s pokorou ráda poděkovala všem za profesionálnost a podporu.


Mudr. Vladimíra Rybová, majitelka domu
Šárka Mejstříková, majitelka Favour Finance
maminka a Laďik
skvělý tým:  Ing. Lenka Varšányi, Hana Plačková, Ing. Vendula Karbanová, Mgr. Kristýna Messnerová
město Libáň – starosta Jaromír Přibyl s týmem
Vladimír Urban, elektroinstalace
Greeneco, topení
Jaroslav Kůta, podlahy
Zdeněk Kolátor, vodoinstalace
Karel Bret, nábytek
Cora Led,s.r.o., osvětlení
Martin Neuwirth, reklama
Markéta Hop, marketing
Daniela Beranová, koordinátorka
David Ondráček, catering
Ondřej Repš, malířské práce
Leoš Marek, IT-exit Computers,s.r.o.
Aleš Němec, tapetování
Comtex,s.r.o., internet

S čím se na vás mohou lidé obracet?

V Libáni jsme vybudovali plnohodnotné finanční centrum. Nejčastěji nás klienti navštěvují ohledně bydlení – zpracování hypotečního úvěru, dotacím – zelená úspora, nebo povinného ručení, na kterém mohou výrazně ušetřit, pokud si ho sjednají s naší pomocí.

Kdo tvoří tým v novém centru? Obsazujete aktuálně nějaké volné pozice?

O centrum pečují nové kolegyně Hana Plačková a Ing. Vendula Karbanová. Mají chuť se vzdělávat a toho si velmi cením. Úspěšně absolvovaly vstupní akademii Favour Finance a složily náročnou certifikaci od EFPA a registraci u ČNB.

Prostor bývalé lékárny ovšem umožňuje rozšíření kanceláří a nyní přichází čas, kdy bude probíhat výběrové řízení na nové kolegy či kolegyně. Ať už se jedná o odborné specialisty nebo samostatné poradce, a v neposlední řadě i o moji pravou ruku pro pobočku Libáň.

Jak byste zhodnotila aktuální situaci po koronavirové epidemii?

Epidemie koronaviru je velkou zkouškou pro všechny. Jsem vděčná, že se ukázalo zajištění našich klientů a nastavení jejich finančních plánů jako velmi funkční. Tato neočekávaná událost se jich dotkla z dlouhodobého hlediska minimálně. Nyní ještě intenzivněji pracujeme na rezervách. Naše vztahy se tímto ještě upevnily a klienti si uvědomují, jak velkou oporu v nás mají.

Prozradíte na závěr vaše nejbližší plány během roku?

Nyní se zaměřuji na to, jak mohu, co nejúčelněji pomáhat svému okolí. Myslím si, že je občanskou povinností pomáhat nejen penězi v regionu, kde žiji, a proto v blízké době založím nadaci, která bude působit přímo v místě našich poboček.

Šárka Mejstříková, majitelka Favour Finance má již s touto činností skvělé zkušenosti. Je úžasné být partnery a moci předávat lásku a hojnost potřebným. Sepsáním povinného ručení či majetkové smlouvy každý aktivně přispěje na finanční podporu pro zdravotně znevýhodněné děti či dospělé. Finanční podpora půjde v Libáni a okolí na podporu vzdělávání, kultury a sportu. Tuto příležitost si vzájemně pomáhat a podporovat vnímám jako naprosto skvělou a obohacující pro všechny strany.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů.